The Durrells (Dizi)

The Durrells (Dizi)

Yıl 1935… İngiltere’ nin kasvetli havası, Durrells Ailesinin babalarını kaybetmeleri ile daha da kasvetli hale gelir. Anne neredeyse alkolik olmanın eşiğine gelmiştir. Finansal sıkıntılar, çocukların sorunları derken bir karar vermesi gerekiyordur. Yeni bir hayata başlamak için bir şeyler yapmaları gerekecektir ama ne?

Hayatın daha ucuz olduğunu duyduğu, Yunanistan’ ın Corfu Adası onlar için çok iyi bir seçenek gibi görünür. Yazar olmak isteyen rahatına pek düşkün en büyük oğul, silahlara ava meraklı ikinci oğul, ergen hallerinde, başında kavak yelleri esen ailenin tek kızı ve okulla sorunları olan doğa aşığı küçük oğul için o yılların sakin Corfu Adası birçok ilki yaşayacaktır

Dönem dizi ve filmlerini çok seviyorum. The Durrells hem dönem dizisi hem de gerçek hayattan alıntı yapılmış bir romandan senaryo halinde getirilmiş. Bunu öğrendiğimde diziyi çok sevmemin nedenini daha iyi anladım. Hani oturup bir sezonunu arka arkaya izlediğiniz diziler vardır ya işte The Durrells onlar arasına kesinlikle girecektir garanti ediyorum. Nasıl bir ruh hali ile izlemem gerekir diye sorarsanız; “Ah şöyle keyifli bir şeyler olsa da içim açılsa dediğiniz!” an, The Durrells’ i izlemek için en uygun ruh halidir.

İyi seyirler dilerim… Yayın tarihi: 25 Ekim 2020 Yönetmeni: Steve Barron, Roger Goldby, Niall Maccormick, Edward Hall

Yazar: Gerald Durrell

IMDb: 7,8/10

Ödüller:

En İyi Drama Dizisi Dalında BAFTA Televizyon Ödülü

British academy television craft award for writer – drama

British academy television craft award for best costume design

British academy television craft award for titles & graphic identity

Hülya Özkul Erol