Anne with an ”E” (Anne bir E İle)

Anne with an “E” (Anne bir “E” ile)

Uzun zaman önce izlemek için bir dizi ararken karşıma çıkan Anne with an “E”, bugüne kadar izlediğim ve kesinlikle izleyin diyeceğim ilk 10 dizi arasına girer. Neredeyse 110 yıl önce yazılmış “Anne with Green Gables” romanında uyarlanmış. Sevgiye hasret büyümüş bir kız çocuğunun içindeki sevgiyi ılık ılık akıtmasına şahitlik edeceğimiz enfes bir dizi.

Küçük Anne bir yetimdir. Sözde onu koruması altına alanlar tarafından öylesine incitilir ki… Derken bir gün aslında bir erkek çocuğu evlat edinmek için yetimhaneye gelen Matthew Cuthbert, on iki yaşındaki Anne ile tanışınca bir babanın şefkati ile onu orada bırakmaya içi elvermeyerek evlat edinir. Evde bir erkek çocuk bekleyen ağırbaşlı, kuralcı ve geleneksel kız kardeşi Marilla ilk başta bu sürprizden memnun olmasa da, Anne’ e zaman içinde anne şefkati ile kol kanat gerer.

Sevgi dolu, hayal dünyası inanılmaz zengin, sevimli Anne ve onun hayatındaki insanların etrafında gelişir dizi. Anne with an “E”, Corona nedeniyle depresyona girmesine ramak kalan ruhlara şifa niyetine mutlaka izlenmeli.

İyi seyirler dilerim…

Yayın tarihi: 19 Mart 2017 Yönetmeni: Moira Walley-Beckett

Yazar: Lucy Maid Montgomery

IMDb: 8,7/10 Aldığı ödüller: Kanada Ekran Ödülleri – Devam Eden Drama Başrolünde En İyi Kadın Oyuncu Performansı Dalında Shaw Medya Ödülü,

Hülya Özkul Erol